ing. JAN ŽALUD

LÍDR SDRUŽENÍ

IT ANALYTIK | PŘEVOZNÍK | PROVOZOVATEL ROZHLEDNY | ČLEN STRANY ZELENÝCH | ZASTUPITEL MĚSTA

"Žít a zlepšovat život v Lounech... a neříkat, že něco nejde!"

Od dětství Louňák s množstvím místních aktivit a nasbíraných poznatků ze zahraničí. Pracuje v Praze, žije v Lounech, dva roky je zastupitelem města, oživuje a živí rozhlednu na Červeňáku, propaguje cyklodopravu a nové nápady pro dobrý život ve městě.

Živí se jako vedoucí týmu a IT projektů velké banky, přes všechny nástrahy D7 žije a chce žít v našem městě. Neumí se vyhnout nápadům, jak vylepšovat město pro život. Od mládí v Lounech veslařem, skautem, špatným basákem v zajímavé kapele, posléze otcem tří dětí.

Co by chtěl v Lounech změnit k lepšímu? "Já to rozděluju na dvě složky. První je CO, tedy konkrétní nápady, kterých máme plný program a ještě spoustu dalších v záloze. Já osobně kladu důraz i na druhou důležitou složku, a tou je JAK. Tedy dobře fungující a komunikující úřad, který ty konkrétní nápady umí dodávat. Znamená to zavést projektové řízení, systém plánování a strategického řízení. To nejsou jen pojmy, to jsou konkrétní metody aby město vědělo kam směřuje a jestli je v tom úspěšné."

Na řízení projektů má Honza potřebné certifikace i praktické zkušenosti. Nedávno schválený Strategický plán města Loun je z velké části jeho práce: "Díky vedení skupiny zastupitelů při přípravě strategického plánu jsem pochopil, jak se má se strategií města správně nakládat. A chtěl bych být u jejího rozpracování na konkrétní projekty. Nedovolím, aby to někdo zase založil do šuplíku."

Vlastně jeden konkrétní nápad si neodpustí uvést: "...mým snem je obnovit říční plovárnu na Ohři (mrkni na krátký film). Ta řeka prostě k městu patří a užíváme si jí velmi málo."

Veřejné projekty:

Přívoz LN - veřejná stránka původně přívozu, nyní vše okolo žití Ohře a Loun
Rozhledna na Červeňáku
CykLouny - web o cyklodopravě v Lounech

 

Otevřený dopis ze 17.1.2020

Otevřený dopis ze 17.1.2020

Před více než rokem jsme zformulovali tento dopis na obhajobu tradiční lounské plavecké školy. Chtěli jsme být hodní a nakonec ho zaslali jen starostovi a místostarostům města. Reakce nepřišla dodnes. Stejně tak je dosud nevyřešené zapojení školy do činností v novém...

číst více
Zastupitelstvo 1. března 2021

Zastupitelstvo 1. března 2021

Toto zastupitelstvo se konalo v atmosféře počátku zatím nejpřísnějšího covidového lockdownu v ČR. Fyzické scházení politických orgánů je sice dovoleno, ale panovala shoda vystupovat co neúsporněji, abychom se vzájemně vystavovali riziku co nejméně, hlavně s ohledem na...

číst více
Poslední zastupitelstvo 2020

Poslední zastupitelstvo 2020

Pokud už vám vypršelo zkušební předplatné Netflixu a dali byste si nějaký dokument o rozdělení společnosti, počkejte si na záznam z pondělního zastupitelstva. Z tohoto jednání budeme mít u pana Mlčucha mnoho čárek za vystoupení, ne však zcela naší vinou. Pepa přinesl...

číst více