ing. JAN ŽALUD

LÍDR SDRUŽENÍ

IT ANALYTIK | PŘEVOZNÍK | PROVOZOVATEL ROZHLEDNY | ČLEN STRANY ZELENÝCH | ZASTUPITEL MĚSTA

"Žít a zlepšovat život v Lounech... a neříkat, že něco nejde!"

Od dětství Louňák s množstvím místních aktivit a nasbíraných poznatků ze zahraničí. Pracuje v Praze, žije v Lounech, dva roky je zastupitelem města, oživuje a živí rozhlednu na Červeňáku, propaguje cyklodopravu a nové nápady pro dobrý život ve městě.

Živí se jako vedoucí týmu a IT projektů velké banky, přes všechny nástrahy D7 žije a chce žít v našem městě. Neumí se vyhnout nápadům, jak vylepšovat město pro život. Od mládí v Lounech veslařem, skautem, špatným basákem v zajímavé kapele, posléze otcem tří dětí.

Co by chtěl v Lounech změnit k lepšímu? "Já to rozděluju na dvě složky. První je CO, tedy konkrétní nápady, kterých máme plný program a ještě spoustu dalších v záloze. Já osobně kladu důraz i na druhou důležitou složku, a tou je JAK. Tedy dobře fungující a komunikující úřad, který ty konkrétní nápady umí dodávat. Znamená to zavést projektové řízení, systém plánování a strategického řízení. To nejsou jen pojmy, to jsou konkrétní metody aby město vědělo kam směřuje a jestli je v tom úspěšné."

Na řízení projektů má Honza potřebné certifikace i praktické zkušenosti. Nedávno schválený Strategický plán města Loun je z velké části jeho práce: "Díky vedení skupiny zastupitelů při přípravě strategického plánu jsem pochopil, jak se má se strategií města správně nakládat. A chtěl bych být u jejího rozpracování na konkrétní projekty. Nedovolím, aby to někdo zase založil do šuplíku."

Vlastně jeden konkrétní nápad si neodpustí uvést: "...mým snem je obnovit říční plovárnu na Ohři (mrkni na krátký film). Ta řeka prostě k městu patří a užíváme si jí velmi málo."

Veřejné projekty:

Přívoz LN - veřejná stránka původně přívozu, nyní vše okolo žití Ohře a Loun
Rozhledna na Červeňáku
CykLouny - web o cyklodopravě v Lounech

 

Pasportizace zeleně v LN

Pasportizace zeleně v LN

Celkem dlouho naše zelená sekce navrhovala, aby se v i v Lounech provedla jinde běžná tzv. pasportizace zeleně. O co jde? Smyslem má být zmapování ploch zeleně a zejména stromů, popis jejich stavu, stáří, perspektivy apod. Odborná část pak typicky řeší návrh dalšího...

číst více
A poslední ZM v roce 2019…

A poslední ZM v roce 2019…

Záznam z 9. zastupitelstva je už hotový a my vám zde přinášíme poznámky k bodům, které považujeme za důležité. Avšak těm z vás, kteří nedočtou na konec, chceme popřát klidné svátky Vánoční a šťastný Nový, dvojkový rok. chválili jsme uspořádaný seminář Plánujeme město...

číst více
Co se dělo na 8. ZM

Co se dělo na 8. ZM

Dlužíme vám ještě poznámky z 8. zastupka (18.11.2019). Online přenos zřejmě víte kde nalézt: odkaz O žhavých prodejích pozemků Ekostavbám a SEKU ani zmínka, to se mezitím řešilo v radě města (to je těch 9 vládnoucích radních) a vidíme, že SEKO směřuje ke kompromisní...

číst více