Vratislav Filípek

PROJEKTOVÝ MANAŽER

“Něco víc.”

My všichni, kteří pro tohle město dýcháme, musíme být nespokojeni s nevyužíváním našeho potenciálu; s tím, že pokud chcete změnit něco k lepšímu, málem vám doporučí, abyste se odstěhovali. Všichni si zasloužíme něco víc.

Chci Louny ODPOVĚDNÉ A TRANSPARENTNÍ. Město ukazující všem občanům, jak hospodaří a co se vlastně děje. Jakoukoliv formou.

Chci město, které má marketingový plán, město, které občany informuje včas a dokonale, ne že pouze potom hasí diskuze o tom, proč něco bylo tak příšerně drahé. Sním o městě, které si je vědomo sebe sama a nestačí mu sbírat drobky, sním o městě SEBEVĚDOMÉm, které se umí vyrovnat se svou situací. Louny by mohly mít hymnu, žádný hospodský oplodňovák, ale něco živého, odkazující na historii. Louny by měly mít své urban legends, měly by mít vizáž a být pro turisty “sexy”.

Chtěl bych Louny, kterým doopravdy záleží na potřebách lidí a spolků – aktivních spoluobčanů. Louny PRO ŽIVOT.

Patříme do nejzadluženějšího kraje. Chtěl bych v Lounech zavést bezplatnou dluhovou poradnu šířící osvětu a občanskou poradnu.

Pro efektivnější zamezení plýtvání jídlem bych chtěl v Lounech vidět tzv. Veřejnou lednici.

Patříme do nejméně vzdělaného kraje. Můžeme alespoň podporovat osvětové programy, např. co se týče kritického myšlení.

Jen těsně nepatříme do měsíční krajiny severozápadních Čech, ale i tato města se začínají vzmáhat. Musíme držet krok s nimi i Žatcem, který sice není v UNESCO, ale snažil se tam dostat.

Chtěl bych reformovat městskou policii – je třeba zdůraznit hlídání problémových lokalit. Bezpečí a klid.

Chci zbavit Louňáky pohledu na skupinky popíjející u vchodů do večerek.

Chtěl bych upravit fungování městských komisí pro více profesionální výsledky. S tím souvisí i to, že by se mi líbila komise “mladých lidí” s rotujícím členstvím zájemců.

Louny budou FUNGOVAT. Spolu.

Maturoval jsem v roce 2010 na Gymnáziu Václava Hlavatého v Lounech, v současné době vyučuji Mezinárodní vztahy, politologii a dějiny náboženství v Projektu Třetí věk Louny. Ale především pracuji jako projektový manažer v reklamní agentuře a jako grafik na volné noze.

Jsem také autor těchto webových stránek, administrátor LOUNY SPOLU na Facebooku, výrobce propagačních materiálů a videí.

Chceme být pyšní na LOUNSKOU PAMÁTKOVOU ZÓNU

Chceme být pyšní na LOUNSKOU PAMÁTKOVOU ZÓNU

Co na Západě není téměř k vidění, v českých městech je zažitým obrázkem: místo náměstí máme parkoviště! Platí to i o Lounech. Městské centrum ale může vypadat i jinak – kavárny, stolečky, kašny, lavičky, květník, živá hudba (buskeři), cyklisté a jen tu a tam...

číst více
LOUNY V BARVÁCH, stanou se tradicí?

LOUNY V BARVÁCH, stanou se tradicí?

Neděláme věci proto, že jsou jednoduché. Pokud chceme Louny akčnější a barevnější, musíme jít příkladem a pustit se do výzvy, jakou je uspořádat běh barev v našem městě. Když jsme navíc "chytili" tak špatné počasí, jako bylo v sobotu 1. září ráno, musíme ještě mnohem,...

číst více