Omezení, která přinesla panika kolem virového onemocnění Covid-19, budou postupně odstraňována. Doufejme, že se vrátíme do relativně svobodného světa. Už teď ale je třeba podržet nad vodou živnostníky, podnikatele i zaměstnance, kteří jsou opatřeními tvrdě zasaženi.

Mimo stát jim může pomoci i obec. Chaos v rozhodování státu se na komunální úrovni v Lounech naštěstí moc neopakuje. Čekáme tedy, že město přijde s kreativními nápady, jak ze své úrovně pomoci místním. Může to být úleva za platby za předzahrádky (nebo rovnou možnost prodeje před provozovnou), za daň z nemovitosti, platby za odpady, parkování… Jsme připraveni na účast v pracovní skupině která to řeší. Zatím komunikace se zastupiteli moc neprobíhala, ale po intervenci už dostáváme alespoň zápisy z krizového štábu.

V čem jsou Češi fakt dobří, to je organizace pomoci zdola, sami sobě a ostatním, viz. fantastické nasazení kolem šití roušek.
Takovou rychle zrozenou aktivitou na místní úrovni je projekt My LOUNY. Jedná se o platformu, kde si můžete zakoupit poukaz na produkt nebo službu lounských podnikatelů, kteří nemohou prodávat vzhledem k restriktivním opatřením vlády. Zkrátka předplatíte si službu či zboží do budoucna a pomůžete jim přežít. Tím podpoříte i dosavadní pestrý život v Lounech…